.

   

Jak se správně zabezpečit?

   


Úvodní strana - El. zabezpečovací signalizace - El. požární signalizace
-
Kamerové systémy - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí videotelefony - Domácí automatizace - Vaše názory - Formulář


PREMIO 118
Standardní zabezpečení

Standardní varianta je univerzální zabezpečení domu s výhodným poměrem míry zabezpečení a ceny, využívající detektorů pohybu ve všech důležitých místnostech. Narušitel se tak může případně pohybovat pouze v prostorech domu, ve kterých není co zcizit. Všechny pokoje a vstup jsou střeženy detektory pohybu.

Střeženy jsou:

Vstupní dveře magnetickým snímačem, který signalizuje jejich otevření. Pokud je systém aktivován, otevření dveří zahájí odpočítávání vstupního času, během kterého obsluha může vložit bezpečnostní kód a systém vypnout, a zároveň přepne detektor pohybu v zádveří do zpožděného režimu.
Zádveří detektorem pohybu
Rokonet Zodiac RK410. Pokud tento detektor zjistí pohyb ve střeženém prostoru, aniž by byly nejdříve otevřeny vstupní dveře, vyhlásí okamžitě poplach. Jsou-li nejprve otevřeny vstupní dveře a pak je teprve zjištěn pohyb, poskytne detektor nastavený čas na vypnutí bezpečnostního systému.
Obývací pokoj, kuchyně a dva pokoje v přízemí detektory pohybu
Rokonet Zodiac RK410. Tyto detektory vyhlásí poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střežených místnostech.
Čtyři místnosti v patře detektory pohybu
Rokonet Zodiac RK410. Tyto detektory vyhlásí poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střežených místnostech.

Střežené plochy jsou vyznačeny v nákresu červeně.

Poplach je signalizován interní sirénou, umístěnou v chodbě, a externí sirénou OS 300 s vlastní baterií, instalovanou tak, aby byla vidět z příjezdové komunikace. Řídící ústředna je vybavena datovým telefonním komunikátorem, který umožňuje spojení s pultem centralizované ochrany dozorové bezpečnostní agentury.

Celý bezpečnostní systém bude řízen modulární ústřednou Rokonet OrbitPro nebo ProSYS z ovládací LED klávesnice, umístěné vedle vstupních dveří. Na přání lze zaměnit LED klávesnici za klávesnici s dvouřádkovým LCD displejem a českou komunikací, rozšířit řídící ústřednu o ovládání po telefonní lince a o možnost řídit komponenty automatizace domácnosti PowerHouse X-10 nebo o komunikační moduly pro spojení mezi místnostmi a zajištění funkcí hlasitého příchozího telefonu.
V případě potřeby lze bezpečnostní systém rozdělit tak, aby byla nezávisle ovládána bytová jednotka v přízemí a v patře.
 

Aktivace při pobytu

Střežení při pobytu se používá hlavně pro ochranu objektu v nočních hodinách. Řídící ústředna může být naprogramována tak, že pokud uživatel bezpečnostní systém aktivuje, ale neopustí v určeném intervalu dům, automaticky vypne předem naprogramované smyčky.
V tomto provedení by mohly být střeženy vstupní dveře na otevření případně některé nevyužívané místnosti na pohyb.

Zvířata v domě

Malá zvířata se v době střežení mohou v domě pohybovat, pokud jsou navržené detektory pohybu nahrazeny detektory Rokonet Zodiac RK410PT. Velká zvířata se ve střežených místnostech v době střežení pohybovat nesmí. Ceník ke stažení

 


Rodinné domy dodává:

RD RÝMAŘOV
ul. 8. května, 795 01 Rýmařov
Telefon: 647 512 111
Fax: 647 512 333

- nahoru -

Většinu aplikací řešíme pomocí systémů Orbit a ProSYS. Svojí koncepcí jsou vhodné jak pro průmyslové tak i privátní objekty. Základní sestava vždy obsahuje ústřednu v plechovém krytu s transformátorem [6 - 8 (14) zón na základní desce + digit. komunikátor] a jednu klávesnici dle výběru. Sestavu je možné rozšířit o přídavné moduly, které s ústřednou komunikují po čtyřvodičové sběrnici RS-485.

 

- nahoru -

 

 

Poznámka: Pamatujte, že žádný bezpečnostní systém Vám nezaručí dopadení případného zloděje nebo navrácení odcizených věcí. Je proto rozumné pojistit se u některé z pojišťoven, které poskytují slevy na pojistném.
 

Úvodní strana - Elektrická zabezpečovací signalizace - Elektrická požární signalizace - Kamerové systémy - Domácí videotelefonyVaše názory - Formulář - Jak na alarm - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí automatizace - Ukázky zabezpečení - Avanti základ - Avanti standard - Avanti komplet - Premio 118 základ - Premio 118 standard - Premio 118 komplet


© JD