.

   

Jak se správně zabezpečit?

   


Úvodní strana - El. zabezpečovací signalizace - El. požární signalizace
-
Kamerové systémy - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí videotelefony - Domácí automatizace - Vaše názory - Formulář


BASIC LINE AVANTI
Standardní zabezpečení

Standardní varianta je univerzální zabezpečení domu s výhodným poměrem míry zabezpečení a ceny, využívající detektorů pohybu ve všech důležitých místnostech. Narušitel se tak může případně pohybovat pouze v prostorech domu, ve kterých není co zcizit.

Střeženy jsou:

Vstupní dveře magnetickým snímačem, který signalizuje jejich otevření. Pokud je systém aktivován, otevření dveří zahájí odpočítávání vstupního času, během kterého obsluha může vložit bezpečnostní kód a systém vypnout, a zároveň přepne detektor pohybu v předsíni do zpožděného režimu.
Předsíň infrapasivním detektorem pohybu
Rokonet Zodiac RK410. Tento detektor vyhlásí poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střeženém prostoru, ale když jsou nejprve otevřeny vstupní dveře, pak také poskytne vstupní prodlevu, nutnou pro deaktivaci bezpečnostního systému.
Obývací pokoj s kuchyní detektory pohybu
Rokonet Zodiac RK410.
Ložnice a komora stropními detektory pohybu Rokonet Lunar RK2000.
Dva pokoje v patře nástěnnými detektory pohybu
Rokonet Zodiac RK410 a jeden stropním detektorem pohybu Rokonet Lunar RK2000.

Poplach je signalizován interní sirénou a externí sirénou OS 300 s vlastní baterií, instalovanou tak, aby byla vidět z ulice. Řídící ústředna je vybavena datovým telefonním komunikátorem, který umožňuje spojení s pultem centralizované ochrany dozorové bezpečnostní agentury.

Celý bezpečnostní systém bude řízen modulární ústřednou Rokonet OrbitPro nebo ProSYS v provedení pro 8 smyček z ovládací LED klávesnice, umístěné vedle vstupních dveří. Na přání lze doplnit další ovládací klávesnici například v patře, zaměnit LED klávesnici za klávesnici s dvouřádkovým LCD displejem a českou komunikací, umístit ke klávesnicím moduly pro hlasovou nápovědu, rozšířit řídící ústřednu o ovládání po telefonní lince a o možnost řídit komponenty automatizace domácnosti PowerHouse X-10 nebo o komunikační moduly pro spojení mezi místnostmi.
 

STŘEŽENÍ PŘI POBYTU

Střežení při pobytu pracuje tak, že pokud uživatel bezpečnostní systém aktivuje, ale neopustí dům, ústředna automaticky vypne předem naprogramované smyčky. V tomto provedení by byly střeženy pouze vstupní dveře na otevření a případně další vybrané místnosti na pohyb.

ZVÍŘATA V DOMĚ

Při tomto osazení detektory se v době střežení nesmí v domě volně pohybovat žádná zvířata. Pohyb malých zvířat (kočka, pes do cca 30kg) v domě se umožní tak, že se detektory pohybu Rokonet Zodiac RK410 nahradí detektory, které umí odlišit domácí zvíře od člověka (Rokonet Zodiac RK410 PT).
Velká zvířata se ve střežených místnostech pohybovat nemohou.
Ceník ke stažení

 


Rodinné domy dodává:

Haas Fertigbau spol.s r.o.
Chanovice 102, 341 01   Horažďovice
Telefon: 376 535 111

- nahoru -

Většinu aplikací řešíme pomocí systémů Orbit a ProSYS. Svojí koncepcí jsou vhodné jak pro průmyslové tak i privátní objekty. Základní sestava vždy obsahuje ústřednu v plechovém krytu s transformátorem [6 - 8 (14) zón na základní desce + digit. komunikátor] a jednu klávesnici dle výběru. Sestavu je možné rozšířit o přídavné moduly, které s ústřednou komunikují po čtyřvodičové sběrnici RS-485.

 

- nahoru -

 
Poznámka: Pamatujte, že žádný bezpečnostní systém Vám nezaručí dopadení případného zloděje nebo navrácení odcizených věcí. Je proto rozumné pojistit se u některé z pojišťoven, které poskytují slevy na pojistném.
 

Úvodní strana - Elektrická zabezpečovací signalizace - Elektrická požární signalizace - Kamerové systémy - Domácí videotelefonyVaše názory - Formulář - Jak na alarm - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí automatizace - Ukázky zabezpečení - Avanti základ - Avanti standard - Avanti komplet - Premio 118 základ - Premio 118 standard - Premio 118 komplet


© JD