.

   

Jak se správně zabezpečit?

   


Úvodní strana - El. zabezpečovací signalizace - El. požární signalizace
-
Kamerové systémy - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí videotelefony - Domácí automatizace - Vaše názory - Formulář


BASIC LINE AVANTI
Kompletní zabezpečení

Nejrozsáhlejší bezpečnostní systém, který hlídá nejenom důležité místnosti detektory pohybu, ale navíc detekuje průraz oken a prosklených dveří. Na rozdíl od předchozích variant, ve kterých byl poplach vyhlášen až při pohybu narušitele uvnitř budovy, je v tomto rozsahu zabezpečení poplach vyhlášen již při otevření dveří nebo rozbití okna či prosklené výplně dveří, tzn. při průstupu narušitele obvodem střeženého domu. Bezpečnostní systém lze bez problémů zapnout i když je uživatel v objektu - například v noci. Ústředna automaticky odpojí detektory pohybu, takže se můžete po domě bez problémů pohybovat, ale jakmile někdo rozbije okno či otevře střežené dveře, dojde k poplachu.

Střeženy jsou:

Vstupní dveře magnetickým snímačem, který signalizuje jejich otevření. Pokud je systém aktivován, otevření dveří zahájí odpočítávání vstupního času, během kterého obsluha může vložit bezpečnostní kód a systém vypnout, a zároveň přepne detektor pohybu v předsíni do zpožděného režimu.
Předsíň infrapasivním detektorem pohybu
Rokonet Zodiac RK410. Tento detektor vyhlásí poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střeženém prostoru, kromě toho, když jsou nejprve otevřeny vstupní dveře; pak také poskytne vstupní prodlevu, nutnou pro deaktivaci bezpečnostního systému.
Obývací pokoj s kuchyní detektorem pohybu
Rokonet Zodiac RK410.
Ložnice a komora stropními detektory pohybu Rokonet Lunar RK2000.
Dveře z obývacího pokoje na zahradu magnetickým snímačem, který vyhlásí poplach při jejich otevření.
Dva pokoje v patře detektory pohybu
Rokonet Zodiac RK410 a jeden stropním detektorem pohybu Rokonet Lunar RK2000.
Všechny prosklené plochy na obvodu budovy audiodetektory destrukce skla
Rokonet Vitron RG61.

Poplach je signalizován interní sirénou a externí sirénou OS 300 s vlastní baterií, instalovanou tak, aby byla vidět z ulice. Řídící ústředna je vybavena datovým telefonním komunikátorem, který umožňuje spojení s pultem centralizované ochrany dozorové bezpečnostní agentury.

Celý bezpečnostní systém bude řízen modulární ústřednou Rokonet OrbitPro nebo ProSYS v provedení pro 16 smyček z ovládací LCD klávesnice, umístěné vedle vstupních dveří. Na přání lze doplnit další ovládací klávesnice, rozšířit řídící ústřednu o ovládání po telefonní lince a o možnost řídit komponenty automatizace domácnosti PowerHouse X-10 nebo o komunikační moduly pro spojení mezi místnostmi.
.

STŘEŽENÍ PŘI POBYTU

Zapne-li uživatel bezpečnostní systém a neodejde ze střeženého objektu, řídící ústředna automaticky vyřadí ze střežení všechny detektory pohybu a bude hlídat pouze průraz prosklených ploch na obvodu budovy a otevření střežených dveří.

ZVÍŘATA V DOMĚ

Při tomto osazení detektory se v době střežení nesmí v domě volně pohybovat žádná zvířata. Pohyb zvířat v domě je možné zajistit dvěma způsoby:
Při malém zvířeti (kočka, pes do cca 20 kg) by byly detektory pohybu nahrazeny čidly, které umí odlišit domácí zvíře od člověka (
Rokonet Zodiac RK410 PT).
Pokud by zvíře bylo větší, byly by detektory pohybu v těch místnostech, ve kterých by se zvíře mohlo pohybovat, zrušeny. V těchto místnostech by byl střežen pouze průstup přes obvod střeženého domu.
Ceník ke stažení

 


Rodinné domy dodává:

Haas Fertigbau spol.s r.o.
Chanovice 102, 341 01   Horažďovice
Telefon: 376 535 111

- nahoru -

Většinu aplikací řešíme pomocí systémů Orbit a ProSYS. Svojí koncepcí jsou vhodné jak pro průmyslové tak i privátní objekty. Základní sestava vždy obsahuje ústřednu v plechovém krytu s transformátorem [6 - 8 (14) zón na základní desce + digit. komunikátor] a jednu klávesnici dle výběru. Sestavu je možné rozšířit o přídavné moduly, které s ústřednou komunikují po čtyřvodičové sběrnici RS-485.

 

- nahoru -

 
Poznámka: Pamatujte, že žádný bezpečnostní systém Vám nezaručí dopadení případného zloděje nebo navrácení odcizených věcí. Je proto rozumné pojistit se u některé z pojišťoven, které poskytují slevy na pojistném.
 

Úvodní strana - Elektrická zabezpečovací signalizace - Elektrická požární signalizace - Kamerové systémy - Domácí videotelefonyVaše názory - Formulář - Jak na alarm - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí automatizace - Ukázky zabezpečení - Avanti základ - Avanti standard - Avanti komplet - Premio 118 základ - Premio 118 standard - Premio 118 komplet


© JD