.


Jak na alarm - Ukázky zabezpečení - Vaše názory - Formulář - Kontakt


Elektrická požární signalizace
   

ELEKTRICKÁ POŽÁRNÍ SIGNALIZACE chrání Váš život a také majetek před možným požárem. Vaše obydlí proti požáru může také ohlídat zabezpečovací systém - EZS (v odborné terminologii se pak takový systém označuje jako EPH - ELEKTRICKÝ POŽÁRNÍ HLÁSIČ. Není ho možné připojit na centralizované pracoviště hasičů).
Většinu aplikací řešíme pomocí systémů Labor Strauss, Eltek a Lites. S úspěchem byly nasazeny v náročných a rozsáhlých aplikacích.
Nutnost vybudovat EPS určují normy. Podle těchto norem Vám požární specialista vypočítá, zda je nutné ELEKTRICKOU POŽÁRNÍ SIGNALIZACI ve Vašem objektu instalovat. Kontakt na požárního specialistu Vám zprostředkujeme. Vaše dotazy posílejte pomocí formuláře.

Následují ukázky dodávaných technologií:

 

Čelní panel: BC 216

Čelní panel ústředny Labor Strauss BC216

 

* nová generace modulární ústředny
* až dva analogové okruhy, nebo 16 konvenčních, adresovatelných, úseků
* možnost zasíťování - až128 ústředen
* široké možnosti nastavení požárních úseků
   - úseky tlačítkových hlásičů, automatické úseky,
   - úseky s opakovaným nulováním, technologické a poruchové úseky
* přístup do ovládání chráněn numerickými kódy
* provoz ústředny v režimu DEN/NOC

Technické informace

 

Ústředna Eltek BSX 40

 

Řada jednoduchých konvenčních ústředen - neadresovatelných. Vyrábí se v provedení 2 hlásící linky - BSX 20, 4 linky - BSX 40 (na obr.), 8 linek - BSX 80 a 16 linek - BSX 160. Je možné definovat linky okamžité, nebo zpožděné, indikace stavu pomocí LED diod.

 

Požární hlásiče System Sensor

 

Bodové hlásiče System Sensor:
 
Ionizační, optickokouřový, teplotní. Dodávají se v provedení analogovém - adresném a konvenčním - neadresném (pro adresaci nutno dodat do hlásiče přídavný modul ). Hlásiče se používají v systémech Labor Strauss.

 

Požární hlásič Apolo

Dodávají se v provedení - ionizační, optickokouřový a teplotní (analogové i konvenční provedení). Hlásiče se používají v systémech Eltek.

 

Speciální požární hlásič System Sensor - Filtrex

Dialogový bodový optokouřový hlásič Filtrex (výrobce System Sensor) je určen pro připojení k protipožárním ústřednám BC216. Jedná se o první bodový hlásič, který je určen pro provoz v prašném prostředí, např.: truhlárny, sklady obilí,....atd. - dosud se tyto prostory střežily buď pomocí bodových teplotních hlásičů, které jsou levné, ale již ze samotného principu detekce pomalé, nebo drahými autonomními nasávacími systémy.

Technické informace

 

Požární hlásič lineární kouřový System Sensor 6200

Lineární hlásiče se používají zejména pro střežení velkých skladů, továrních hal a dalších velkých prostor proti požáru tam, kde není vhodné použít bodové
hlásiče požáru, buď z důvodů technických nebo ekonomických. Lineární hlásič je určený pro připojení na dialogový okruh ústředny BC216.

Technické informace

 

Tlačítkový hlásič požáru Labor Strauss DKM

Dodává se v provedení konvenčním a analogovém. Obsahuje silný kovový kryt červené barvy s nápisem HLÁSIČ POŽÁRU (pro technologická hlášení je možné dodat i jiné barvy s s jiným nápisem).

Technické informace

 

Klíčový trezor požární ochrany (KTPO)

slouží pro uschování objektových klíčů pro členy hasičského sboru. V případě požárního poplachu trezor odblokuje 1. dvířka a hasiči se snadno dostanou k objektovým klíčům a nemusí ničit dveře v objektu.

Technické informace

 

 

- nahoru -
 

Poznámka: Pamatujte, že žádný systém nezabrání vzniku požáru, pouze urychluje jeho uhašení včasnou detekcí. Je proto rozumné pojistit se u některé z pojišťoven, které poskytují slevy na pojistném.
 

Úvodní strana - Elektrická zabezpečovací signalizace - Elektrická požární signalizace - Kamerové systémy - Domácí videotelefonyVaše názory - Formulář - Jak na alarm - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí automatizace - Ukázky zabezpečení - Avanti základ - Avanti standard - Avanti komplet - Premio 118 základ - Premio 118 standard - Premio 118 komplet


© JD