.


Jak na alarm - Ukázky zabezpečení - Vaše názory - Formulář - Kontakt


Technika pro domácí automatizaci
                                            
 

Přiznejme si, že motivací spousty vynálezů a nových konstrukcí byla a je snaha lidstva zjednodušit si život. I v naší uspěchané době si řadu každodenních činností můžeme usnadnit. Nabízíme řadu automatizačních prvků k dálkovému ovládání různých zařízení, automatickému řízení vytápění atd. Elektronické přístupové systémy Vás potom oprostí od nutnosti nosit sebou svazky klíčů.
Pro Vaše dotazy použijte náš
formulář.
 

Bezdrátové vysílače

 

RC-11
Klíčenkou RC-11 lze systém zajistit, odjistit nebo vyvolat tichý tísňový poplach. RC-11 vysílá rádiový signál kódovaný systémem digitálního kódu, což zaručuje vysokou bezpečnost ovládání (zařízení nelze obelstít kopií již užitého signálu).
 
napájení 6 V
pracovní dosah do 30 m

 

RC-22
Bezdrátový plošný ovladač RC-22 je zařízení určené k dálkovému ovládání výrobků firmy Jablotron (UC-216, UC-222, JA-60). Výrobek může být použit jako dvoutlačítkový ovládač, nebo jako tísňového tlačítko (speciální provozní režim).
RC-22 vysílá rádiový signál kódovaný systémem digitálního kódu, což zaručuje vysokou bezpečnost ovládání (zařízení nelze obelstít kopií již užitého signálu).

 

RC-40
Klíčenka RC-40 obsahuje dva páry tlačítek (A + B a 1 + 2). Lze ji využít k ovládání různých bezdrátových zařízení firmy Jablotron. Jednou klíčenkou lze například ovládat autoalarm a domovní zabezpečovací systém, dvě nezávislé sekce domovního systému nebo až 6 různých zařízení pomocí přijímačů řady UC-2xx.
Ovladač umí vyslat 6 instrukcí (A,B,1,2,A+B,1+2). Obsahuje unikátní možnost "uzamknutí klávesnice" k zamezení nechtěné aktivace nebo neoprávněného použití. Klíčenka RC-40 umí spolupracovat s následujícími bezdrátovými výrobky firmy Jablotron:

Bezdrátové zabezpečovací systémy: JA-6x (COMFORT, PROFI a MAESTRO)
Univerzální přijímače: UC-216, UC-222, UC-280 a UC-281
Dálkově ovládaný vypínač: UC-230
Bezdrátový zvonek a minialarm: UC-260
Autoalarmy: CA-32x AKCENT a CA-10 REX
Centrální zamykání vozidel: CL-301 a CL-302

 

 

RC-60
Výrobek lze použít k ovládání bezdrátových zabezpečovacích systémů řady JA-60, 63 a 65. Může být použít i s přijímači typu UC-216, 222, 230, 260 a 280.
Zařízení má dva aktivační vstupy (A, B) pomocí kterých je možné vysílat ovládací instrukce. Má též sabotážní vstup, který reaguje vysláním sabotážního signálu. Sabotážní signál se též vysílá při nedovolené manipulaci (otevření krytu nebo utržení z montáže).
Výrobek je určen hlavně pro ovládání bezdrátových zabezpečovacích ústředen pomocí jiných zařízení (zámkových vypínačů, čteček karet, čipů apod.). V kombinaci s přijímači řady UC-2xx může sloužit k různým aplikacím v oblasti domovní automatizace.
RC-60 automaticky kontroluje stav napájecích baterií.

 

JA-60N
Bezdrátový magnetický detektor JA-60M je určen k indikaci narušení objektu otevřením dveří okna apod. Kromě toho má detektor vstupy pro připojení externích snímačů.
Nežádoucí manipulace s výrobkem nebo snaha o jeho odstranění vede k vyslání sabotážního signálu. Detektor provádí pravidelně autotest a hlásí svůj stav kontrolním přenosem do systému.

 

JA-60P
Detektor JA-60P je určen k detekcí pohybu člověka v hlídaném prostoru. Vysokou odolnost proti falešným poplachům a účinnou teplotní kompenzaci zajišťuje digitální zpracování signálu. Použitý způsob bezdrátové komunikace garantuje kvalitní přenos signálů.
Testování snímače usnadňuje automatický testovací režim. Každá nežádoucí manipulace s výrobkem nebo snaha o jeho odstranění vede k vyslání sabotážního signálu. Detektor provádí pravidelně autotest a hlásí svůj stav kontrolním přenosem do systému.

 
Bezdrátové přijímače
 

UC-01, RC-01
Přijímač dálkového ovládání UC-01 slouží k ovládání malovýkonových stejnosměrných či střídavých obvodů pomocí dálkového ovladače RC-01. Obě zařízení pracují na kmitočtu 433 MHz. Napájení UC-01 je zajištěno z externího zdroje stejnosměrného napětí 12 V.
UC-01 je modul přijímače kódovaného rádiového signálu. Stav výstupního relé je indikován na předním panelu rozsvícením LED.
Vzhledem k použití pevného kódu lze využít UC-01 / RC-01 všude, kde není potřeba zajistit bezpečnost přenosu.
V přijímači slouží jako anténa ohebný vodič (lanko), kterou lze nahradit libovolnou jinou anténou opatřenou příslušným konektorem. K jednomu přijímači lze přiřadit neomezené množství ovladačů RC-01 se stejně nastaveným kódem.
RC-01 je dálkový ovladač používající pevný kód a je určen pouze pro použití s přijímačem UC-01. Napájení RC-01 je zajištěno alkalickou baterií L1028 o napětí 12 V.

 

UC-216, UC-222
UC-216 je modul tříkanálového přijímače kódovaného signálu. Stav dvou výstupních relé a výstupního tranzistoru je indikován na předním panelu. K přijímači může být naučeno až 20 dálkových ovladačů (typ RC-11 nebo RC-22). Každý bezdrátový ovladač má tři různé pracovní režimy.
UC-216 lze využít k řízení zabezpečovacího systému, k ovládání elektrických zámků, pro otvírání garážových vrat, jako tlačítko panic atd. Plovoucí kód zajišťuje vysokou bezpečnost přenosu.
Modul UC-216 může být také použit s prvky bezdrátového systému JA-60. Například tak lze rozšířit již nainstalovaný drátový systém o bezdrátová čidla apod.
Verze UC-222 se napájí přímo z rozvodné sítě 230V.

 

UC-241,242
UC-241 je 12-ti kanálový přijímač signálů z bezdrátových termostatů řady TP nebo snímačů řady JA-60. Přijímač UC-242 je 6-ti kanálová verze výrobku. Poskytuje 12 nebo 6 spínacích výstupů, které mohou sloužit dání různých výstupních zařízení. Stav jednotlivých výstupů přehledně indikují signálky. Další reléový výstup je sepnut vždy, když je sepnut alespoň jeden výstup 1-12. Tento výstup je určen pro ovládání chodu oběhového čerpadla v topném systému. Při aplikaci s bezdrátovými termostaty lze tak efektivně řídit systémy elektrického nebo teplovodního vytápění. Výhodou je možnost programovat teplotní režim v jednotlivých sektorech domu nezávisle.
Užitím snímače JA-60N je možné přenášet na výstupy přijímače signál z jakéhokoliv jiného spínacího prvku (vypínač, mikrospínač atd.). Lze tak realizovat ovládání různých zařízení bez potřeby instalovat kabely.
UC-241 a UC-242 umožňuje přijímat i signály z bezdrátových snímačů JA-60S (detektor kouře) a JA-60G (detektor úniku plynu).Ovládání je možné třemi způsoby: zapni / vypni, změň stav nebo sepni na 2 minuty.

 

UC-280
Zařízení UC-280 je určeno pro příjem informací z bezdrátových snímačů řady JA-60 a dálkových ovládačů řady RC Jablotron (8 příjmových zón). Umí také vysílat instrukce k ovládání bezdrátové sirény JA-60A a bezdrátových výstupních releových modulů UC-216 a UC-222. Hodí se zejména k rozšíření klasického zabezpečovacího systému o bezdrátové periferie.
V případě potřeby lze počet příjmových zón UC-280 rozšířit pomocí expanderů typ UC-282 až na celkový počet 40.

   

UC-281
Zařízení UC-281 je určeno pro příjem informací z bezdrátových snímačů řady JA-60 a dálkových ovládačů řady RC Jablotron (8 příjmových zón). Hodí se zejména k rozšíření klasického zabezpečovacího systému o bezdrátové periferie.
V případě potřeby lze počet příjmových zón UC-281 rozšířit pomocí expanderů typ UC-282 až na celkový počet 40.

   
Bezdrátové Termostaty
   

TP-60(TX)
Výrobek je určen k automatické regulaci topení. Hlavní výhodou je, že informace z termostatu se na topidlo (kotel topení) předává bezdrátově, není nutné instalovat žádný propojovací kabel.
Termostat udržuje požadovanou teplotu podle nastaveného týdenního programu. Lze tak dosáhnout úsporu energie, která není na úkor tepelné pohody. Přístroj navíc nabízí možnost ručního nastavení teploty, protizámrazový režim a možnost tzv. ekonomického režimu pro dobu Vaší mimořádné nepřítomnosti.
Kromě termostatu je součástí soupravy též jednotka přijímače, která se zapojuje k topidlu (kotli)

   

TP-98
Výrobek umožňuje regulaci teploty referenční místnosti v rozmezí od 5 do 35 oC po 0,5 oC krocích. Termostat udržuje naprogramovanou teplotu, kterou je možno velice jednoduše zobrazit a změnit. Display zobrazuje aktuální teplotu prostředí. Regulace je prováděna prostřednictvím přijímače, který je umístěn u topidla a pomocí rádiových informací z termostatu ovládá stav topit / netopit. Termostat je napájen dvěma mikrotužkovými bateriemi typu AAA. Je dodáván v sadě termostat a přijímač. TP 98 je možno také použít pro regulaci více topných zařízení či okruhů v kombinaci s vícekanálovým přijímačem UC 241, který může komunikovat až s 12 termostaty.

   
Spínače osvětlení
   

UC-230
Zařízení je určeno pro ovládání síťových spotřebičů s příkonem 25-300W. Instaluje se místo běžného vypínače a zapojuje pouze dvěma vodiči (sériově se zátěží). Spotřebič pak lze ovládat přímo z vypínače, nebo dálkově rádiovým signálem. Vypínač spolupracuje s dálkovými ovladači (RC-11, RC-22 a RC-28) a bezdrátovými snímači (JA-60P, JA-60N). Celkem je možno přiřadit až 8 bezdrátových periferií.
Ovládání je možné třemi způsoby: zapni / vypni, změň stav nebo sepni na 2 minuty.
V kombinaci s bezdrátovým ovládačem RC-22 lze rozšiřovat stávající elektroinstalace o bezdrátově komunikující vypínače.

   

HR-151, HR-501
Halogen s PIR čidlem. Tento intenzívní halogenový světelný zdroj je určen k osvětlení venkovních prostranství. Výborně poslouží zejména pro osvětlení přístupových cest k objektům, dvorů, parkovišť a pod..
Vestavěný snímač zajišťuje rozsvícení světelného zdroje při pohybu osob v jeho zorném poli. V přístroji je rovněž vestavěn fotosnímač, který umožňuje nastavit hladinu okolního osvětlení, při níž začíná zařízení pracovat. Dobu vypnutí po skončení tohoto pohybu lze nastavit. HR-151 obsahuje 150W žárovku, HR-501 obsahuje žárovku 500W.

   
Bezdrátový zvonek, minialarm
   

UC-260
Signalizátor lze užít jako sirénu, zvonek či zvukové upozornění na aktivaci snímače (otevření dveří pohyb osob apod.) a také jako jednoduchý minialarm. Spolupracuje s bezdrátovými prvky Jablotron. Může být užit jako součást zabezpečovacího systému (JA-60, JA-65), nebo i samostatně s bezdrátovými tlačítky (RC-11, RC-22, RC-28) a s bezdrátovými snímači řady JA-60. Signalizátor je schopen reagovat na podněty z více různých prvků (tlačítka, snímače, ústředna) a různým podnětům je možno nastavit odlišné zvuky či melodie. Nastavitelná je též hlasitost. Při spolupráci se zabezpečovacím systémem umí UC-260 kromě intenzivního zvuku sirény vydávat též potvrzovací signály (zajištění, odjištění). I když je signalizátor užit jako siréna alarmu, muže též zároveň sloužit jako zvonek či akustické upozornění na aktivaci snímačů. Výrobek se montuje prostým zasunutím do zásuvky v interiéru domu.

   

RC-28
Ovladač RC-28 je určen zejména jako tlačítko bezdrátového zvonku. Může být použito s přijímačem typu UC-260, případně též UC-216, UC-222 a UC-280.

   

TK-2
Je praktický doplněk do domácnosti, obchodu a všude tam, kde potřebujete upozornit na pohyb osob. Obsahuje PIR snímač a sirénku. Lze nastavit režim gong nebo alarm. Napájí se baterií 9V, má přípojku pro síťový adaptér a vstup pro zvonkové tlačítko (funguje též jako zvonek). Dodává se s polohovacím držákem.

   
Snímače
   

JA-60B
Bezdrátový detektor JA-60B je moderní prostředek detekce rozbití skleněných ploch, vynikající jednoduchou montáží a vysokou spolehlivostí.
Elektronický systém detektoru sleduje frekvenční spektrum změny akustického tlaku a v případě zachycení charakteristických podnětů provede digitální analýzu. Tento systém omezuje možnost falešného spuštění při zachycení jiných zvuků (zvonek telefonu, chrastění klíčů, vibrace předmětů a podobně).
Testování detektoru usnadňuje automatický testovací režim. Zařízení provádí pravidelně autotest a hlásí svůj stav kontrolním přenosem do systému.
způsob bezdrátové komunikace garantuje kvalitní přenos signálu. Zařízení je chráněno proti neoprávněné manipulaci nebo pokusu o utržení z montáže systémem sabotážních senzorů.

   

JA-60G
Detektor JA-60G slouží k indikaci požárního poplachu při úniku plynů. Reaguje na všechny typy hořlavých plynů (zemní plyn, svítiplyn, propan, butan, acetylén, vodík,.... ) ve dvou úrovních koncentrace.
Charakteristickými vlastnostmi výrobku jsou vynikající stabilita, vysoká citlivost, dlouhá životnost, malé rozměry a napájení přímo ze sítě. Přístroj signalizuje únik plynu opticky, akusticky a vysílá též informaci radiovým signálem.

   

JA-60SR
Tento detektor reaguje na výskyt kouře požárním poplachem. Pro lokální varování má zabudovanou akustickou sirénku. Poplachovou informaci může též předávat bezdrátově. Detektor provádí pravidelně autotest a hlásí svůj stav kontrolním přenosem do systému. Činnost detektoru lze ověřit stisknem testovacího tlačítka. Výrobek je navíc vybaven obvody pro testování pomocí běžného dálkového IR ovladače spotřební elektroniky.
Senzorem detektoru je ionizační komora s extrémně nízkou úrovní ionizujícího záření, které nepředstavuje žádné riziko pro lidské zdraví.

   

Ostatní příslušenství

   

LD-63HS
Výrobek je určen pro detekci zaplavení prostoru nebo překročení povolené výšky vodní hladiny. Indikace je akustická vestavěnou sirénkou. Pro signalizaci do návazných systémů lze využít spínacího kontaktu relé. Zařízení je napájeno z baterií. Vlastní sonda je vybavena samolepící úchytkou s mechanickou aretací sondy, umožňující její vyjmutí. Instalace zařízení je velmi jednoduchá.
Použití výrobku je v koupelnách, kuchyních a kotelnách. případně při plnění nádrží, bazénů nebo akvárií.

   

KB-2051
Klávesnice se používají jako ovladače systémů pro otevírání dveří, ovladače elektronických zabezpečovacích systémů a všude tam, kde je třeba blokovat elektrický obvod znalostí číselného kódu. Veškeré funkce a kódy klávesnice se volí tlačítky.
Při instalaci lze zvolit jeden ze tří režimů provozu klávesnice:
- Pulzní po zadání platného kódu sepne relé na nastavený časový interval.
- Přepínací při každém zadání kódu se změní stav relé na opačný.
- Ústředna při tomto režimu pracuje klávesnice jako malý zabezpečovací systém s jednou zpožděnou hlídací smyčkou.

   

KB-350MK, KB-350U
Klávesnice KB-350MK se připojuje k vyhodnocovacímu modulu KB-350U. Sestava klávesnice-vyhodnocovací modul je určena pro ovládání dílčích sekcí systémů EZS a případně též pro ovládání dalších poplachových systémů (elektrické zámky, rolety, závory atd.). Vyhodnocovací modul KB-350U není součástí dodávky klávesnice KB-350MK.
Vyhodnocovací modul a klávesnice jsou navzájem propojeny komunikační linkou. Vyhodnocovací modul umožňuje připojení jedné nebo dvou klávesnic. V případě dvou klávesnic je funkce obou identická (např. ovládání dveří ze dvou stran). Pokud bude jedna klávesnice momentálně používána, je druhá po tuto dobu blokována. Odděleně umístěná vyhodnocovací jednotka v zabezpečeném prostoru přináší naprostou odolnost systému proti manipulaci s klávesnicí (žádným zásahem na klávesnici, kromě zadání platného kódu, nelze zařízení obejít).

   

KB-350PK Antivandal, KB-350U
Klávesnice KB-350PK se připojuje k vyhodnocovacímu modulu KB-350U. Sestava klávesnice-vyhodnocovací modul je určena pro ovládání dílčích sekcí systémů EZS a případně též pro ovládání dalších poplachových systémů (elektrické zámky, rolety, závory atd.). Vyhodnocovací modul KB-350U není součástí dodávky klávesnice KB-350MK.
Vyhodnocovací modul a klávesnice jsou navzájem propojeny komunikační linkou. Vyhodnocovací modul umožňuje připojení jedné nebo dvou klávesnic. V případě dvou klávesnic je funkce obou identická (např. ovládání dveří ze dvou stran). Pokud bude jedna klávesnice momentálně používána, je druhá po tuto dobu blokována. Odděleně umístěná vyhodnocovací jednotka v zabezpečeném prostoru přináší naprostou odolnost systému proti manipulaci s klávesnicí (žádným zásahem na klávesnici, kromě zadání platného kódu, nelze zařízení obejít).

 


 
 

Domácí automatizace - systém PowerHouse X-10

 


Mít vše pod kontrolou není tak nemožné, jak se na první pohled zdá. Inteligentní systém PowerHouse X-10 umožňuje ovládat většinu domácích spotřebičů a automatizovat velikou část funkcí domu.

 

PŘEDNOSTI SYSTÉMU X-10
Základním technickým rysem systému X-10, kterým se liší od podobných systémů, je ta skutečnost, že k přenosu dat využívá stávající rozvodné silové sítě 230V/50Hz. Jednotlivé moduly X-10 jsou zapojeny přímo do této sítě pomocí běžné normalizované zástrčky. Mimoto existují také moduly v provedení na DIN lištu, určené k osazení namísto vypínačů, do rozvaděčů a větších zařízení a celá řada bezdrátových radiofrekvenčních dálkových ovladačů. Jak je tedy patrno, není třeba instalovat žádnou speciální datovou kabeláž, což přináší výhodu obrovských finančních i časových úspor.

 

MODULÁRNOST SYSTÉMU
Celý systém je modulární. To znamená, že můžete začít s automatizaci od těch nejzákladnějších zařízení a postupné systém rozšiřovat a měnit bez větších nákladů tak, jak zrovna potřebujete. Zpětná kompatibilita jednotlivých modulů Vám zaručuje, že všechny prvky systému, které se rozhodnete koupit právě teď budou komunikovat se všemi prvky, o které se rozhodnete svůj systém rozšířit třeba za pět nebo deset let.
Systém X-10 POWERHOUSE je možno propojit se stávajícími systémy zabezpečení, klimatizace, regulace, ozvučení, zavlažování, atd. Tím se výrazně rozšiřuje možnost jeho uplatnění například v již částečné automatizovaných nebo zabezpečených objektech.

 

UPLATNĚNÍ SYSTÉMU X-10
Jednotlivé ovládací moduly jsou určeny pro spínání a regulaci malých a středních domácích elektrických spotřebičů, světel a světelných okruhů, kotlů, vzduchotechnických jednotek, vrat, rolet, atd. Ovládání je možné přímé ruční, časovou automatikou nastavitelnou uživatelem, nebo řízením v rámci autonomních regulačních smyček na základě výstupů čidel teploty, osvětlení či pohybu, čímž se dosáhne velmi účinné optimalizace provozu objektu s výraznou úsporou elektrické energie.

 

DOMÁCÍ AUTOMATIZACE
Při aplikacích v domácnostech se systém X-10 využívá pro zjednodušení ovládání domácích elektrospotřebičů s možností časového programování. Univerzální "učící" se dálkový ovladač dokáže nahradit až sedm standardních ovladačů domácích A/V přístrojů. Pomocí tzv. pyramidek můžete ovládat A/V zařízení z kterékoliv místnosti v domě.
Spolu s připojením k osobnímu počítači nebo k zabezpečovací ústředně však dostává systém X-10 další rozměr obrovského záběru, protože zde si uživatel může vytvářet makrofunkce, časové a podmínkové závislosti, nebo ovládat celý systém hlasem atd.

 

Podrobnější údaje o jednotlivých komponentech můžete nalézt na internetové adrese http://www.powerhouse.cz/.

Ukázky zabezpečení rodinných domů

- nahoru -

 
 

Poznámka: Pamatujte, že žádný bezpečnostní systém Vám nezaručí dopadení případného zloděje nebo navrácení odcizených věcí. Je proto rozumné pojistit se u některé z pojišťoven, které poskytují slevy na pojistném.
 

Úvodní strana - Elektrická zabezpečovací signalizace - Elektrická požární signalizace - Kamerové systémy - Domácí videotelefonyVaše názory - Formulář - Jak na alarm - Telekomunikace - Přístupové systémy - Domácí automatizace - Ukázky zabezpečení - Avanti základ - Avanti standard - Avanti komplet - Premio 118 základ - Premio 118 standard - Premio 118 komplet


© JD